Бундес лига

icon

Сите кратки вести

Штурм ќе го пречека Рид без...
Штурм ќе го пречека Рид без Хорват (средина, 8/0), Шмербок (средина, 7/1) и Кинаст (напад, 7/0)
Рапид победува на 10 од...
Рапид победува на 10 од последните 11 дуели со Риед
Волфсбергер и Алтак играат со НГ...
Волфсбергер и Алтак играат со НГ и 0-2 гола на последните 6 дуели на теренот на Волфсбергер
Матерсбург и Риед играат со 3+ на...
Матерсбург и Риед играат со 3+ на 11 од последните 12 дуели на теренот на Матерсбург (8 се и 4+)
Сент Полтен игра со 3+ на...
Сент Полтен игра со 3+ на последните 10 првенствени натпревари на домашен терен (8 се и ГГ3+)
Штурм и Австрија Виена играат со...
Штурм и Австрија Виена играат со ГГ на 10 од последните 11 дуели на теренот на Штурм
Австрија Виена и Рапид Виена не...
Австрија Виена и Рапид Виена не изиграле нерешено на 7 по ред, од кои 6 се 3+
Рапид Виена нема пораз на...
Рапид Виена нема пораз на последните 31 натпревар на домашен терен од Риед
Волфсбергер нема пораз на...
Волфсбергер нема пораз на последните 12 првенствени натпревари на домашен терен (7 победи)
Рид игра со 0-2 гола на...
Рид игра со 0-2 гола на последните 6 натпревари на домашен терен во Бундеслига (5 од тие натпревари и со 0-1 гол)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување