Бундес лига

icon

Сите кратки вести

Алтах и Штурм играат со 0-2 гола...
Алтах и Штурм играат со 0-2 гола на последните 4 меѓусебни средби на теренот на Алтах
Рапид Виена и Волфсбергер играат...
Рапид Виена и Волфсбергер играат со 3+ на 8 од последните 9 меѓусебни средби
Салзбург и Рапид играат со ГГ на...
Салзбург и Рапид играат со ГГ на последните 10 меѓусебни натпревари, а на 9 од нив и со ГГ3+
Штурм без напаѓачите Станковиќ (...
Штурм без напаѓачите Станковиќ (24/4), Беихлер (20/3) и Киенаст (12/7), како и Шик (средина, 27/4)
Австрија Виена и Салцбург немаат...
Австрија Виена и Салцбург немаат изиграно нерешено на 8 по ред и сите тие ги играат 3+
7 од последните 8 средби меѓу...
7 од последните 8 средби меѓу Волфсбергер и Рапид завршуваат 3+, а 5 од овие 7 се ГГ
Штурм и Салцбург играат ГГ и 3+...
Штурм и Салцбург играат ГГ и 3+ на 5 свои средби по ред
Рид постигнува најмалку 2 гола и...
Рид постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 6 натпревари на домашен терен против екипата на Алтах
Салзбург постигнува најмалку 2...
Салзбург постигнува најмалку 2 гола на последните 8 натпревари на гостински терен во првенството
Винер Нојштад губи на 7 од...
Винер Нојштад губи на 7 од последните 8 натпревари во Бундеслига и при тоа прима најмалку 2 гола на последните 5 од тие натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување