Австрија 2

ЛАСК - Виена
ЛАСК денес без 3 играчи од средниот ред, суспендираниот Ранфтл (18/1), Дражен (14/0) и Ердоган (7/0).
Виена
игра со 0-2 гола на последните 4 натпревари на гостински терен во првенството.
ЛАСК и Виена играат со 0-2 гола на 4 од последните 5 меѓусебни средби.

Ст.Пелтен - А.Салзбург
Ст.Пелтен игра со 0-2 гола и II>I на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен.
Ст.Пелтен не прима гол во првото полувреме на 6 од последните 7 првенствени натпревари дома.
А.Салзбург има само 1 победа на последните 10 натпревари во првенството.
Ст.Пелтен и А.Салзбург одиграа со ГГ и 4+ на 2-те меѓусебни средби оваа сезона.

А.Лустенау - Винер Нојштад
А.Лустенау нема одиграно со нерешен резултат на домашен терен сезонава, т.е. игра со 2-3 гола на 7 од тие 9 натпревари.
А.Лустенау нема одиграно со нерешен резултат и на 5-те меѓусебни средби со екипата на Винер Нојштад.

Тирол - Капфенберг
Тирол игра со ГГ на последните 5 натпревари на домашен терен во првенството.
Капфенберг игра со ГГ и 3+ на последните 4 натпревари на гостински терен во првенството.
Тирол и Капфенберг играат со НГ на 7 од последните 8 меѓусебни средби.

А.Клагенфурт - Лиферинг
А.Клагенфурт игра со ГГ на последните 6 натпревари на домашен терен во првенството и при тоа нема победа на последните 5 од тие натпревари.
Лиферинг игра со 3+ на 7 од 9-те натпревари на гостински терен сезонава.
И двете екипи сезонава ги добија убедливо меѓусебните средби на домашен терен (4:0, 4:1).

Објавено на :
27 / Nov / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување