Австрија Втора Лига

18:30   А.Салзбург - Клагенфурт   -   Салзбург има само 1 победа на последните 11 првенствени натпревари (6 порази). Клагенфурт има само 1 победа на последните 12 првенствени натпревари (6 нерешени). Двата дуела оваа сезона помеѓу овие 2 екипи завршија со резултат 1:1.

18:30   Кафенберг - А.Лустенау   -   Кафенберг има само 1 победа на последните 8 натпревари (5 порази), а нема победа на последните 7 натпревари на домашен терен (6 порази). Лустенау игра со ГГ на 5 од последните 6 натпревари, како и на 5 од последните 6 дуели на гостински терен.

18:30   Лиферинг - Сент Полтен   -   Лиферинг игра со 3+ на 5 од последните 6 дуели на домашен терен. Сент Полтен победува на 6 од последните 7 дуели на гостински терен (на 5 од нив постигнува минимум 2 гола).

Објавено на :
26 / Feb / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување