Ерсте лига

icon

Сите кратки вести

Капфенберг и Австрија Лустенау...
Капфенберг и Австрија Лустенау играат со ГГ и 4+ на 5 од последните 7 меѓусебни средби, т.е. имаат одиграно само 1 утакмица со 0-1 гол последните 13 сезони на 34 меѓусебни средби
Хартберг игра со ГГ и 4+ на 7 од...
Хартберг игра со ГГ и 4+ на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен во првенството
Ст.Пелтен е без постигнат гол на...
Ст.Пелтен е без постигнат гол на последните 8 натпревари на гостински терен во I полувреме
Матерсбург и Капфенберг играат со...
Матерсбург и Капфенберг играат со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни средби на теренот на Матерсбург
Тирол игра со 0-2 гола на 10 од...
Тирол игра со 0-2 гола на 10 од последните 11 натпревари во првенството, а игра со 0-1 гол и на 3-те меѓусебни средби со Ст.Пелтен сезонава
Виена игра со 0-1 гол на 5 од...
Виена игра со 0-1 гол на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во првенството
На последните 11 меѓусебни средби...
На последните 11 меѓусебни средби на Капфенберг и Хартберг домашната екипа забележала победа на само 2 натпревари
Австрија Лустенау и Хорн изиграа...
Австрија Лустенау и Хорн изиграа со 0-1 гол на трите меѓусебни средби оваа сезона
Лиферинг ги добива последните 3...
Лиферинг ги добива последните 3 гостувања кај Сент Полтен, притоа постигнува минимум 3 гола
Инсбрук на последните 9, а ФАЦ...
Инсбрук на последните 9, а ФАЦ Виена на 4 од последните 5 првенствени натпревари играат со 0-2 гола

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување