Ерсте лига

icon

Сите кратки вести

Хартберг и Лустенау играаат со НГ...
Хартберг и Лустенау играаат со НГ и о-2 гола на последните 6 натпревари на теренот на Хартберг
Матерсбург постигнува најмалку 2...
Матерсбург постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 4 меѓусебни средби со екипата на Ст.Пелтен
Тирол е без примен гол на 4...
Тирол е без примен гол на 4 последователни натпревари на гостински терен во првенството
Австрија Лустенау игра со 3+ на 8...
Австрија Лустенау игра со 3+ на 8 од последните 9 натпревари на домашен терен во првенството, како и на последните 6 меѓусебни средби со екипата на ЛАСК
Хорн игра со 0-2 гола на 5 од...
Хорн игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен, но игра со 3+ на 7 од последните 9 меѓусебни средби со Хартберг
Тирол победува без примен гол на...
Тирол победува без примен гол на последните 4 натпревари во првенството, но е без постигнат гол на 3-те меѓусебни средби со Капфенберг сезонава
Хорн е без победа на 8...
Хорн е без победа на 8 последователни средби во првенството (5 нерешени)
Матерсбург е без примен гол на...
Матерсбург е без примен гол на последните 4 меѓусебни средби од екипата на Хартберг
А.Лустенау и Вакер Инсбрук играат...
А.Лустенау и Вакер Инсбрук играат со ГГ на 8 од последните 9 меѓусебни натпревари
Лиферинг и Хартберг играат со 3+...
Лиферинг и Хартберг играат со 3+ на сите 7 меѓусебни средби последните 2 сезони

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување