Ерсте лига

icon

Сите кратки вести

Австрија Лустенау игра со 3+ на...
Австрија Лустенау игра со 3+ на последните 7 натпревари на домашен терен во првенството, а игра со 3+ и на 9 од последните 11 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Капфенберг
Матерсбург губи на последните 4...
Матерсбург губи на последните 4 меѓусебни средби од Лиферинг, при тоа примајќи дури 17 гола на тие натпревари
Хартберг и Ст.Пелтен играат со 0-...
Хартберг и Ст.Пелтен играат со 0-2 гола на последните 8 меѓусебни средби, а дури 7 од тие натпревари завршиле и со 0-1 гол
Тирол е без победа на последните...
Тирол е без победа на последните 8 натпревари на гостински терен во првенството, но победува без примен гол на 2-те меѓусебни средби со Хорн сезонава
Тирол победува на последните 4...
Тирол победува на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на ЛАСК и при тоа игра со 0-2 гола на сите тие натпревари
Сент Полтен нема пораз на домашен...
Сент Полтен нема пораз на домашен терен од А.Лустенау на последните 10 натпревари
Лиферинг и Хорн играат со ГГ на 6...
Лиферинг и Хорн играат со ГГ на 6 натпревари по ред, а на 4 од нив играат со ГГ4+
Хорн ги добива последните 4 дуели...
Хорн ги добива последните 4 дуели против Лустенау
Волфсбергер без 2 играчи од...
Волфсбергер без 2 играчи од одбраната, Стандфест (22/2) и Рнич (19/1)
Лиферинг победува на последните 5...
Лиферинг победува на последните 5 меѓусебни средби против Капфенберг

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување