Ерсте лига

icon

Сите кратки вести

ЛАСК е без пораз на домашен терен...
ЛАСК е без пораз на домашен терен сезонава (9 победи), а победува и на двете меѓусебни средби со резултат 2:0 против екипата на Хорн (сезонава)
Инсбург губи на 10 0д последните...
Инсбург губи на 10 0д последните 11 првенствени натпревари
Матерсбург нема одиграно со...
Матерсбург нема одиграно со нерешен резултат на сите 11 натпревари на домашен терен сезонава
Тирол прима најмалку 2 гола и...
Тирол прима најмалку 2 гола и губи на последните 4 натпревари на гостински терен во првенството, но нема пораз на последните 7 натпревари на гостински терен кај екипата на Капфенберг

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување