Австрија

icon

Сите кратки вести

Штурм без напаѓачите Станковиќ (...
Штурм без напаѓачите Станковиќ (24/4), Беихлер (20/3) и Киенаст (12/7), како и Шик (средина, 27/4)
Австрија Виена и Салцбург немаат...
Австрија Виена и Салцбург немаат изиграно нерешено на 8 по ред и сите тие ги играат 3+
7 од последните 8 средби меѓу...
7 од последните 8 средби меѓу Волфсбергер и Рапид завршуваат 3+, а 5 од овие 7 се ГГ
Лиферинг игра со 4+ на 5 од...
Лиферинг игра со 4+ на 5 од последните 6 првенствени натпревари на домашен терен
Тирол победува без примен гол на...
Тирол победува без примен гол на 3-те меѓусебни средби сезонава против екипата на Хорн
Виена игра со 0-1 гол на 6 од...
Виена игра со 0-1 гол на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во првенството
Капфенберг и Австрија Лустенау...
Капфенберг и Австрија Лустенау играат со ГГ и 4+ на 5 од последните 7 меѓусебни средби, т.е. имаат одиграно само 1 утакмица со 0-1 гол последните 13 сезони на 34 меѓусебни средби
Хартберг игра со ГГ и 4+ на 7 од...
Хартберг игра со ГГ и 4+ на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен во првенството
Ст.Пелтен е без постигнат гол на...
Ст.Пелтен е без постигнат гол на последните 8 натпревари на гостински терен во I полувреме
Матерсбург и Капфенберг играат со...
Матерсбург и Капфенберг играат со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни средби на теренот на Матерсбург

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување