Австрија

icon

Сите кратки вести

Штурм и Салцбург играат ГГ и 3+...
Штурм и Салцбург играат ГГ и 3+ на 5 свои средби по ред
Рид постигнува најмалку 2 гола и...
Рид постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 6 натпревари на домашен терен против екипата на Алтах
Салзбург постигнува најмалку 2...
Салзбург постигнува најмалку 2 гола на последните 8 натпревари на гостински терен во првенството
Винер Нојштад губи на 7 од...
Винер Нојштад губи на 7 од последните 8 натпревари во Бундеслига и при тоа прима најмалку 2 гола на последните 5 од тие натпревари
Гродиг прима најмалку 2 гола и...
Гродиг прима најмалку 2 гола и игра со 3+ на последните 4 натпревари во Бундеслига, а игра со 3+ и на 5 од последните 6 меѓусебни средби со Рид
Тирол игра со 0-2 гола на 10 од...
Тирол игра со 0-2 гола на 10 од последните 11 натпревари во првенството, а игра со 0-1 гол и на 3-те меѓусебни средби со Ст.Пелтен сезонава
Виена игра со 0-1 гол на 5 од...
Виена игра со 0-1 гол на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во првенството
На последните 11 меѓусебни средби...
На последните 11 меѓусебни средби на Капфенберг и Хартберг домашната екипа забележала победа на само 2 натпревари
Австрија Лустенау и Хорн изиграа...
Австрија Лустенау и Хорн изиграа со 0-1 гол на трите меѓусебни средби оваа сезона
Нојштад и Гродиг играат со 3+ на...
Нојштад и Гродиг играат со 3+ на 7 од последните 8 меѓусебни натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување