Австрија

icon

Сите кратки вести

Рапид и Адмира играат нерешено на...
Рапид и Адмира играат нерешено на 4 последователни меѓусебни средби
Салзбург нема пораз на последните...
Салзбург нема пораз на последните 21 меѓусебни средби на домашен терен од Рид и при тоа постигнува најмалку 4 гола на последните 3 од тие натпревари
Тирол победува без примен гол на...
Тирол победува без примен гол на последните 4 натпревари во првенството, но е без постигнат гол на 3-те меѓусебни средби со Капфенберг сезонава
Хорн е без победа на 8...
Хорн е без победа на 8 последователни средби во првенството (5 нерешени)
Матерсбург е без примен гол на...
Матерсбург е без примен гол на последните 4 меѓусебни средби од екипата на Хартберг
А.Лустенау и Вакер Инсбрук играат...
А.Лустенау и Вакер Инсбрук играат со ГГ на 8 од последните 9 меѓусебни натпревари
Волфсбергер победува со полувреме...
Волфсбергер победува со полувреме-крај и без примен гол на последните 3 меѓусебни средби против екипата на Австрија Виена
Рапид Виена победува на...
Рапид Виена победува на последните 5 натпревари против Риед
Штурм постигнува најмалку 2 гола...
Штурм постигнува најмалку 2 гола на последните 6 натпревари на домашен терен во Бундеслига и при тоа победува на последните 4 од тие натпревари
Салзбург победува на последните...
Салзбург победува на последните 10 меѓусебни средби против екипата на Винер Нојштад и при тоа постигнува најмалку 4 гола на последните 3 натпревари на домашен терен против истоимената екипа

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување