Белгија - Прва Лига - 20.12

Мехелен - Шарлроа

Мехелен дава најмалку 2 гола на 7 од последните 8 меча дома и ги добива последните 5.
Шарлроа не е поразена на 11 од последните 12 меча во лигата.
Шарлроа нема пораз на последните 5 меча против Мехелен, 4 од нив ги играат НГ.
Ксавиер (11/0), Де Вите (9/0) и Ванлерберг (6/0) од одбраната, како и Веселиновиќ (напад, 8/0) отсутни за домаќините.
Играчите од средината Нинис (13/2) и Дианди (19/1) ги нема кај гостите.

Мускрон - Вестерло

Вестерло игра 3+ на 10 гостувања по ред.
Мускрон не успева да постигне гол на 7 од последните 9 меча.
Последните 3 меѓусебни средби ги играат ГГ3+.
И во двата тима фалат по 3 играча.

Објавено на :
19 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување