Белгија Прва Лига

14:30   Клуб Биж - Андерлехт

Андерлех има само 1 пораз на последните 11 првенствени натпревари (7 победи).

Клуб Бриж и Андерлехт играат со 3+ на 7 од последните 8 меѓусебни натпревари (6 се и 4+).

18:00   Генк - Сент Труиден

Сент Труиден прима минимум 2 гола на 6 од последните 7 првенствени натпревари.

Генк има само 1 пораз на последните 13 првенствени натпревари на домашен терен против Сент Труиден (8 победи).

20:00   Еупен - Гент

Еупен игра со 3+ на последните 8 првенствени натпревари.

Гент има само 1 победа на последните 8 првенствени натпревари на гостински терен

 

Објавено на :
23 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување