Беверен - Клуб Бриж

Беверен прима најмалку по 2 гола на 4 меча по ред во лигата, од кои 3 ги игра ГГ3+.

Против Бриж прима најмалку по 2 гола на 7 од последните 8 средби и сите 7 ги губи. 7 од овие 8 меча ги играат ГГ3+.

Првиот голман Гобле, дефанзивецот Нис (2/0) и играчите од средината Сек (5/2), Ампомах (3/0) и Марке (2/0) отсутни кај домаќините.

Гостите се без Де Бок (одбрана, 5/0) и Рафаелов (напад, 3/1).

Објавено на :
09 / Sep / 2016

Тагови:

Белгија, Бриж, Беверен, Отсуства, статистика
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување