Генк - Остенде

Генк и Остенде играат со ГГ на 5 од последните 6 меѓусебни натпревари.

Генк и Остенде играат со 3+ на 9 од последните 11 првенствени натпревари.

Генк во првите два натпревари на домашен терен од новата сезона кои имаа натпреварувачки карактер (квалификации за Л), победи без примен гол.

Генк без посебни засилувања во новата сезона, а клубот го напуштија играчот од нападот де Камарго (30 натпревари / 8 голови) и играчот од одбраната Кабасиле (40 натпревари / 4 голови).

Остенде минатата сезона ја играше со ГГ на 87% од првенствените натпревари, односно на 83% од натпреварите на гостински терен.

Остенде остана без играчот од одбраната Лукаку (23 натпревари), а во клубот дојдоа голманот Прото (Андерлехт) и играчот од среден ред Марушиќ (Кортријк).

Објавено на :
31 / Jul / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување