Ломел - Роселаре

Ломел во одбраната без стандардните Ленартс (о. 18/1) и Бербен (о. 17/1).

Роселаре без Даман (о. 20/0).

Ломел имаат само 1 победа на последните 19 одиграни, т.е. немаат победа на домашен терен на последните 13 во првенството.

Ломел се последни на табелата, на последните 2 натпревари во првенството примија 9 гола, но играат ГГ на 10 од последните 12.

Роселаре пред 7 дена ја прекинаа серијата од 14 натпревари без пораз, на кои имаа забележано дури 11 победи.

Исто така минатото коло ја прекинаа и серијата од 4 натпревари на кои играа со ГГ и 3+.

Оваа сезона Роселаре веќе на 3 пати ја победува екипата на Ломел (1:2, 2:0, 2:1).

Зошто во текот на денот коефициентот беше корегиран од 1.65 на 1.95 за победа на гостинскиот тим не знаеме, но формата, традицијата и отсуствата ни велат дека ова треба да е лесна победа на гостинската екипа.

СПОРТФРЕШ ТИП: 2

(Wicked)

Објавено на :
13 / Jan / 2017
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување