Шарлроа - Клуб Бриж

Шарлроа нема забележано победа на последните 16 меча против Клуб Бриж. Сепак сезонава ја започнаа доста добро и досега имаат само еден пораз (против Андерлехт).

Бриж по слабиот старт забележа 3 победи во низа и на последните 2 средби не примаат гол. Бриж игра со НГ на 4 од 5-те гостувања.

Бриж за овој дуел нема на располагање неколку играчи и тоа Де Бок (одбрана, 6/0), Енгелс (одбрана, 4/1) и напаѓачите Диаби (8/0), Изкуиердо (6/3) и Рафаелов (3/1)

Кај Шарлроа недостасуваат Нинис (7/0) и Саглик (4/0) од средината и напаѓачот Полет (7/3).

Објавено на :
13 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување