Стандард - Мускрон

Овие две екипи се сретнаа пред 5 дена на теренот на Мускрон и Стандард беше поразен со 2:0.

Последните 6 нивни средби завршуват 2+, а 4 од нив и 3+.

Стандард за овој дуел е без Шолц (одбрана, 15/0), Требел (средина, 30/1), Сантини (напад, 26/10) и Едмонд (напад, 20/2).

Мускрон е без пораз и примен гол на последните 3 средби и сите ги игра 0-2 гола.

За овој меч ги нема во комбинација дефанзивците Усалах (25/1), Аксинтијевич (19/1), Вакаро (18/1) и Пејре (12/1). Покрај нив отсутни се и Мишел (25/2), Марке (26/0) и Бадри (23/5) сите од средината.

Објавено на :
21 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување