Белгија

icon

Сите кратки вести

Антверпен на гостувањето кај Лирс...
Антверпен на гостувањето кај Лирс без Бисе (одбрана, 17/1), Римакл (средина, 10/1), Омоло (средина, 14/0), Ндае (средина, 7/1), како и голманите Језина и Дебати
Клуб Бриж постигнува најмалку 2...
Клуб Бриж постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 4 меѓусебни средби против екипата на Мехелен
Шарлероа е во серија од 13...
Шарлероа е во серија од 13 првенствени натпревари на домашен терен без пораз (8 победи)
Остенде во одбраната без првиот...
Остенде во одбраната без првиот голман Прото (14/0), Капон (8/0), Антуњес (8/0) и Томашевич (11/0)
Антверпен нема победа на...
Антверпен нема победа на последните 8 првенствени натпревари на гостински терен (6 нерешени, 4 со резултат 1:1)
Кортријк ги добива последните 3...
Кортријк ги добива последните 3 гостувања кај Мускрон
Беверен и Мускрон играат со 0-1...
Беверен и Мускрон играат со 0-1 гол на последните 3 меѓусебни средби
Гент победува на последните 5...
Гент победува на последните 5 натпревари на домашен терен во првенството, а победува со хендикеп (-1) и на последните 4 меѓусебни средби против екипата на Стандард
Кортријк е во серија од 5...
Кортријк е во серија од 5 првенствени натпревари на домашен терен без пораз, а ги добива и последните 5 дуели на домашен терен со Еупен
Варегем има само 1 пораз на...
Варегем има само 1 пораз на последните 14 дуели со Локерен на својот стадион (9 нерешени)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување