Белгија

icon

Сите кратки вести

Последните 9 средби во лигата...
Последните 9 средби во лигата меѓу Кортријк и Гент завршуваат НГ, 8 од нив се и 0-2 гола
Вестерло нема пораз на последните...
Вестерло нема пораз на последните 6 гостувања кај Шарлроа
Зулте Варегем и Клуб Бриж играат...
Зулте Варегем и Клуб Бриж играат со ГГ на последните 7 натпревари на теренот на Варегем
Од Хеверле и Шарлероа играат со...
Од Хеверле и Шарлероа играат со НГ на последните 7 меѓусебни натпревари
Андерлехт ги добива последните 8...
Андерлехт ги добива последните 8 натпревари против Остенде, а на 7 од нив постигнува минимум 2 гола
Локерен и Мехелен играат со 3+ на...
Локерен и Мехелен играат со 3+ на 9 од последните 10 натпревари на теренот на Локерен
Последните 5 меча меѓу Бриж и...
Последните 5 меча меѓу Бриж и Котријк завршуваат НГ
Последните 4 натпревари помеѓу...
Последните 4 натпревари помеѓу Тубизе и Гел ги добива гостинската екипа
Андерлехт победува на последните...
Андерлехт победува на последните 8 меѓусебни средби против Беверен и при тоа не прима гол на 7 од тие натпревари
Андерлехт и Гент немаат изиграно...
Андерлехт и Гент немаат изиграно нерешено на 7 по ред и 5 од нив ги играат ГГ и 3+

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување