Во градското дерби во Минск...

... се среќаваат Динамо Минск и ФК Минск.

Динамо ги добива последните 7 меча против ФК Минск во лигата, од кои на 6 не прима гол и на исто толку дава најмалку по 2 гола.

Динамо игра со НГ и на 8 од последните 10 во лигата.

Динамо Минск играше продолженија во четвртокот во натпреварот од Лига Европа.

3 играча од средината и 1 дефанзивец отсутни денеска за домаќинот.

Објавено на :
31 / Aug / 2015

Тагови:

Динамо, Минск, Белорусија, Фудбал, дерби
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување