Бразил Сериа А

16:00   Атлетико ПР е во серија од 5 натпревари без победа, а за дуелот со Понте Прета неможе да смета на Никао (ср.ред) 24 натп./4 гола и Волтер (напад) 23 натп./7 гола

16:00   Сантош е во серија од 8 првенствени победи на домашен терен (на 7 постигнува минимум 2 гола). Сантош за дуелот со Интернационал неможе да смета на Гевањо (ср.ред) 20 натп./4 гола. Интернационал за  овој дуел ќе биде без Ди Алесандро (ср.ред)12 натпревари, Лисандро Лопез (напад) 15 натп./7 гола и Мура (напад) 20 натп./1 гол

21:00   Фигуиренсе нема победа на последните 6 првенствени натпревари, меѓутоа Коринтианс за овој дуел со голем број на повредени играчи: Едилсон, Кристиан, Лусиано, Вендел, Арана и Рилдо

21:00   Фламенго и Васко играат со 0-2 гола на последните 10 меѓусебни натпревари во Сериа А.

23:30   Крузеиро има само 1 пораз на последните 10 натпревари на домашен терен против Коритиба. Коритиба за овој дуел ќе биде без 3 стандардни играчи (сите суспендирани) 

Објавено на :
27 / Sep / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување