Бразил Сериа А

20:00   Палмеирас нема пораз на последните 10 натпревари на домашен терен од Васко (6 победи).

20:00   Фламенго губи на 7 од последните 8 првенствени натпревари. Гоиас е во серија од 6 порази на гостински терен. Фламенго нема пораз на 11 од полседните 12 натпревари на домашен терен од Гоиас.

20:00   Крузеиро нема пораз на последните 9 првенствени натпревари (5 нерешени). Сао Паоло нема пораз на последните 10 гостувања кај Крузеиро (6 победи).

21:00   Џоинвил нема пораз на последните 10 првенствени натпревари на домашен терен. За дуелот со Сантош ќе бидат без суспендираните Ратињо, Каду, Налдо и Криспим.

22:30   Спорт Ресифе нема пораз на 18 од последните 19 првенствени натпревари на домашен терен (12 победи).

 

Објавено на :
07 / Nov / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување