Коринтијанс - Сантош

Коринтијанс е во серија од 6 победи во сите конкуренции, на 5 од нив постигнува најмалку 2 гола.
Коринтијанс е во серија од 20 натпревари без пораз, од нив само 3 се нерешени.
Коринтијанс на домашен терен е во серија од 9 победи на последните 10 натпревари, на 8 од нив не прима гол.

Сантош има само 1 пораз на последните 16 натпревари во сите конкуренции.
Сантош нема пораз на 8 од последните 9 натпревари на гостински терен.

Коринтијанс нема пораз од Сантош на донашен терен во Паулиста натпреварубањето од 2006 година.
Коринтијанс и Сантош играат со ГГ на 5 од последните 6 меѓусебни натпревари.

Објавено на :
05 / Apr / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување