Спарта Прага - Млада Болесав

Спарта нема пораз на домашен терен оваа сезона. На 8 натпревари на домашен терен, постигнува во просек по 3 голови, а има примено само 3 гола.

Мл.Болесав има само 1 пораз на последните 13 првенствени натпревари (8 победи).

Спарта ги добива последните 6 дуели со Мл.Болесав, а на 5 од нив постигнува минимум 3 гола.

Во екипата на Спарта неизвесен за настап е најдобриот стрелец во екипата Лафата (напад) 15 натпревари / 11 голови.

Во екипата на Мл.Болесав нема да настапи играчот од средниот ред Чермак 16 натпревари / 5 голови.

 

Објавено на :
21 / Feb / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување