Данска супер лига - 29.11

Архус - Лунгби

Архус има само 2 победи во последните 10 меча во лигата, но дома нема пораз на 5 по ред.
Лунгби игра со 0-2 гола на 10 од последните 12 меча во лигата.
Архус е без 1 дефанзивец и 2 играчи од средината, додека кај Лунгби недостасуваат двајца дефанзивци.

ФК Копенхаген - Виборг

Домаќините без Делејни (средина, 17/6), Сантандер (напад, 15/5) и Корнелиус (напад, 14/6).
Копенхаген нема пораз дома на 39 меча. Победува со полувреме-крај на 6 по ред. Дава најмалку по 2 гола на 11 од последните 12 меча дома.
Против Виборг играат 0-2 гола на 5 по ред (4 се и НГ).

Објавено на :
28 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување