Нордсјеланд - Рандерс (19.08)

Нордсјеланд - Рандерс

Нордсјеланд е единствен тим во Данска кој после 5 кола нема изиграно нерешено во лигата.

Во последните 4 кола забележа исто толку порази и сите средби ги игра 3+, а дури 4 од 5-тe досега завршуваат и 4+.

Нордјселанд нема победа во последните 6 меча против Рандерс, но на домашен терен има само 1 пораз во 21 меч против овој тим.

Педерсен (одбрана, 1/0) и Микелсен (напад, 4/1) отсутни кај Нордсјеланд, додека кај Рандерс ги нема играчите од средината Алансон (5/0), Поулсен (3/0) и Масанго (2/1)

Објавено на :
19 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување