Сондерјиске - Есбјерг

Сондерјиске е во серија од 4 натпревари без победа на домашен терен.

Сондерјиске е во серија од 6 првенствени натпревари без победа (3 порази).

Есбјерг игра со 3+ на последните 11 првенствени натпревари.

Есбјерг прима најмалку 2 гола на последните 8 првенствени натпревари.

Есбјерг има само 1 победа на последните 16 првенствени натпревари на гостински терен (10 порази).

Сондерјиске нема пораз на последните 9 натпревари против Есбјерг на домашен терен (6 победи).

Сондерјиске за овој дуел ќе биде без Симон Крон (среден ред), Каспер Олсен (напад) и Томи Бекман (напад).

Есбјерг за овој дуел ќе биде без Јеспер Лаурдсен (одбрана) и Јеспер Јоргенсен (среден ред).

Објавено на :
28 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување