Виборг - Рандерс

Виборг единствено без Вестергард (напад, 2/0).

Рандерс без суспендираниот Марксен (одбрана, 4/0), Ишак (средина, 3/1, со национален тим), Поулсен (средина, 3/0) и Масанго (средина, 2/1).

Рандерс нема пораз на последните 7 натпревари на гостински терен во Суперлига.

Рандерс нема пораз на 9 од последните 10 меѓусебни средби на гостински терен кај екипата на Виборг.

 

Објавено на :
12 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување