Данска

icon

Сите кратки вести

Нордсјиланд нема пораз на...
Нордсјиланд нема пораз на последните 6 гостувања кај Алборг (4 победи)
Рандерс и Брондби играат НГ на 7...
Рандерс и Брондби играат НГ на 7 по ред
Сондерјиске нема победа над...
Сондерјиске нема победа над Копенхаген во последните 6 меча дома
ФК Копенхаген игра НГ на 8 од...
ФК Копенхаген игра НГ на 8 од последните 10
Брондби и Нордсјеланд играат 2+...
Брондби и Нордсјеланд играат 2+ на 7 по ред, од кои 5 се и 3+
И Вендисел и Роскилде играат 0-2...
И Вендисел и Роскилде играат 0-2 гола на 8 од последните 10, како и на 5 по ред меѓу нив
Во дуелите меѓу Броншој и Лунгби...
Во дуелите меѓу Броншој и Лунгби на 7 по ред не се случило да победи тимот кој бил домаќин
Одензе нема пораз од Силкеборг на...
Одензе нема пораз од Силкеборг на 19 меча по ред дома
Хобро без првиот стрелец Хвилсом...
Хобро без првиот стрелец Хвилсом (15 гола) и Антипас (5 гола)
Бронсхој нема победа на...
Бронсхој нема победа на последните 11 натпревари, меѓутоа во дуелите со Скиве нема пораз на последните 6 натпревари (5 победи)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување