Данска

icon

Сите кратки вести

Алборг нема пораз против Одензе...
Алборг нема пораз против Одензе во 11 по ред
Вејле игра со нерешен резултат на...
Вејле игра со нерешен резултат на 4 од последните 5 првенствени натпревари, како и на 4 од последните 5 натпревари против Коге
Брондби игра НГ на 7 средби по...
Брондби игра НГ на 7 средби по ред, а против Алборг играат ГГ на 6 во низа на домашен терен
Рандерс и Нордсјиланд играат со...
Рандерс и Нордсјиланд играат со резултат 0:0 на 3 од последните 4 дуели на теренот на Рандерс
Брондби игра НГ на 8 од...
Брондби игра НГ на 8 од последните 10
На последните 8 натпревари помеѓу...
На последните 8 натпревари помеѓу Силкеборг и Сондерјиске, домаќинот нема победа (1 нерешена)
Брондби игра НГ и 0-2 гола на 8...
Брондби игра НГ и 0-2 гола на 8 од последните 10
Алборг игра ГГ на 7 од последните...
Алборг игра ГГ на 7 од последните 10
Рандерс и ФК Копенхаген играат со...
Рандерс и ФК Копенхаген играат со резултат 1:1 на 3 од последните 4 меѓусебни дуели
Нордсјеланд игра 3+ на 9 по ред...
Нордсјеланд игра 3+ на 9 по ред против Силкеборг и добива 6 во низа дома против овој тим

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување