Данска

icon

Сите кратки вести

Фредериција нема победа на 12...
Фредериција нема победа на 12 натпревари по ред, а на последните 3 гостувања кај Хорсенс игра со нерешен резултат
Роскилде и Вендсисел играат со НГ...
Роскилде и Вендсисел играат со НГ и 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни натпревари
Виборг нема примено гол на 4 по...
Виборг нема примено гол на 4 по ред во лигата, како и на 3 во низа против Скиве
Роскилде постигнува минимум 2...
Роскилде постигнува минимум 2 гола на последните 4 гостувања кај Фредериција
Хобро игра 0-1 гол на трите...
Хобро игра 0-1 гол на трите средби годинава
8 од последните 9 средби меѓу...
8 од последните 9 средби меѓу Рандерс и Мидтјиланд завршуваат 3+
И ФК Копенхаген и Брондби играат...
И ФК Копенхаген и Брондби играат НГ на 8 од последните 10 во лигата
Есбјерг не дава гол на последните...
Есбјерг не дава гол на последните 4 гостувања кај Мидтјиланд
На 13 од последните 14 средби...
На 13 од последните 14 средби меѓу Есбјерг и Алборг не победувал тимот кој бил домаќин
Вестсјеланд нема победа над...
Вестсјеланд нема победа над Сондерјиске во 4 по ред

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување