Квалификации Евро 2016 (Група А)

Исланд не прима гол на 6 од 8-те квалификациски средби, а Латвија нема победа на 11 меча по ред. Исланд веќе е пласиран на Европското првенство.

Казакстан (отсуства) - Воротников (одбрана, 4/0), Мирошниченко (одбрана, 3/0), Абдулин (одбрана, 6/0), Тагиберген (средина, 4/0), Карпович (средина, 2/0), Кекејев (средина, 2/0), Богданов (средина, 2/0), Џолчијев (напад, 4/0).

Холандија (отсуства) - Ван дер Виел (одбрана, 7/0), Мартинс-Инди (одбрана, 6/0), Де Вриј (одбрана, 8/0), де Јонг (средина, 4/0), Клаасен (средина, 2/0), Промес (средина, 3/0), Робен (напад, 4/2), Нарсинг (напад, 5/1)

Чешка на сите 8 средби изигра ГГ од кои 7 се 3+, а дури 6 со точен резултат 2:1

Објавено на :
10 / Oct / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување