Квалификации за ЕП 2016

Група Д

20:45   Гибралтар - Шкотска   -   ревијален натпревар. Гибралтар прима во просек близу 6 голови по натпревар. Шкотска со комбиниран состав без голем дел на стандардни репрезентативци.

20:45   Германија - Грузија   -   Германија треба да победи за да биде прва во групата. Грузија за престиж.

20:45   Полска - Р.Ирска   -   Директен дуел за место кое води директно на ЕП. На Полска и е доволен и нерешен резултат (0:0 или 1:1) за да биде второпласирана. На Ирска и е потребен нерешен резултат со 2:2 или повисок или било каква победа за да биде второпласирана.Полска игра со 3+ на 6 од последните 7 натпревари. Ирска игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 натпревари.

 

Група И

18:00   Ерменија - Албанија   -   Ерменија е последно пласирана во групата со само 2 освоени бода (2 нерешени на домашен терен). Албанија е третопласирана во групата и со победа ќе избори директен пласман на ЕП, а во случај да не победи ќе игра бараж. На досегашните 3 натпревари на гостински терен во групата Албанија нема примено гол (2 победи и 1 нерешен дуел). За овој дуел Албанија ќе биде без Цана и Аголи.

18:00   Србија - Португалија   -   Натпревар без резултатско значење. Португалија игра нерешено на полувреме, а победува на крај на 5 од последните 6 натпревари. На овој дуел во репрезентацијата на Португалија нема да настапат Роналдо, Карваљо и Тиаго. Во репрезентацијата на Србија неизвесен за настап е Матиќ, а нема да настапи Ивановиќ.

 

Група Ф

18:00   Финска - С.Ирска   -   На репрезентацијата на С.Ирска и е потребен бод за да го осигура првото место во групата. Финска игра со 0-2 гола на 7 од последните 8 натпревари. С.Ирска нема пораз на последните 5 натпревари.

18:00   Грција - Унгарија   -   За Грција натпревар без резултатско значење. На Унгарија и е потребен кикс од страна на репрезентацијата на Романија. Унгарија може да избори директен пласман и како најдобра трето пласирана репрезентација , ако Украина не победи.

18:00   Ф.Острови - Романија   -   На екипата на Романија и е потребна победа за директен пласман на Еп. Ф.Острови играат за престиж. Романија игра со 0-2 гола на последните 10 натпревари. Романија за овој дуел не може да смета на Гоиан, Тамаш, Латовлевичи, Гардос и Танасе.

 

 

Објавено на :
11 / Oct / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување