Квалификации за ЕП 2016

Група Ц

20:45   Белорусија - Македонија   -   Натпревар без резултатско значење. Македонија е во серија од 7 порази.

20:45   Луксембург - Словачка   -   Словачка со победа оди диерктно на ЕП. Словачка има 3 победи на 4 гостувања во групата (изгубија само на гостувањето кај Шпанија).

20:45   Украина - Шпанија   -   Шпанија е сигурно прва во групата, па за овој натпревар ќе има доста изменет состав. Украина со победа оди директно на ЕП (било како втора во групата, било како најдобро трето пласирана екипа). Шпанија победува со полувреме/крај и без примен гол на последните 7 натпревари. Украина нема примено гол на 6 од последните 8 натпревари.

 

Група Е

Во група Е све е решено. Англија и Швајцарија одат директно на ЕП, а Словенија ќе игра бараж. Единствено Англија има мотив за победа, како би ги завршила квалификациите со 100% скор (единствена во сите групи).

 

Група Г

18:00   Австрија - Лихтемштајн   -   Австрија е сигурно прва. Натпревар без никакво значење.

18:00   Русија - Црна Гора   -   За Црна Гора овој натпревар е без никакво значење. На Русија и е доволен бод за да оди директно на ЕП. 

18:00   Шведска - Молдавија   -   Молдавија за престиж. На Шведска и е потребна било каква победа и пораз на Русија во дуелот со Црна Гора.

 

 

Објавено на :
12 / Oct / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување