Велс е без примен гол на...

... 5 од последните 7 меча кои ги играле во квалфикации за ЕП, додека Белгија не прима гол на 3 по ред.

Последните 3 нивни средби завршуваат 0-2 гола.

Фелаини не е во составот на Белгија, како и Компани кој е суспендиран.

Можни состави:

Велс - Хенеси - Гунтер, Вилијамс, Честер, Тејлор - Бале, Рамзи, Ален, Ледли, Котерил - Вокс.

Белгија - Куртоа - Алдервеирелд, Ломбарц, Денајер, Вертонген - Де Брујн, Наинголан, Вицел - Чадли, Бентеке, Азар.

Објавено на :
12 / Jun / 2015

Тагови:

Евро 2016, Велс, Белгија
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување