Финска Прва Лига

17:30   ХИФК - ПС Кеми

Хифк и ПС Кеми играат со 0-1 гол на 5 од последните 6 меѓусебни натпревари. 

ПС Кеми за овој дуел не може да смета на играчот од среден ред Ојала.

17:30   Илвес - ВПС

Илвес за овој дуел ќе биде без капитенот Хунинен, како и без играчите од нападот Хилска и Лахтинен.

ВПС за овој дуел не може да смета на играчот од среден ред Таминен, а неизвесни за настап се најдобриот стрелец Соири и играчот од одбраната Вахтера.

17:30   Интер Турку - ХЈК Хелсинки

Интер нема победа на 12 од последните 13 првенствени натпревари, како и на последните 6 на домашен терен.

ХЈК Хелсинки не прима гол на последните 4 натпревари на гостински терен.

17:30   Лахти - КуПС

Лахти и КуПС играат со НГ на 10 од последните 11 меѓусебни натпревари.

Лахти за овој дуел ќе биде без играчот од одбраната Каркаинен.

 

Објавено на :
16 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување