Јаз - ЈЈК

Јаз без суспендираниот Виртанен (одбрана, 21/0) и Вирц (одбрана, 16/0).

ЈЈК без суспендираниот Маркула (средина, 21/6), како и без повредените Манинен (средина, 18/2), Мартинен (прв голман, 6/0) и Јарвинен (средина, 11/0).

Дуел меѓу првиот и последниот на табелата, но последниот Јаз не знае за пораз веќе на 5 последователни натпревари.

Јаз има 2 победи и 2 нерешени средби на последните 4 натпревари на домашен терен во Иконен.

ЈЈК игра со 4+ на последните 5 натпревари во првенството.

ЈЈК има одиграно само 1 нерешена средба на последните 18 во Иконен.

ЈЈК постигнува гол на сите досегашни меѓусебни средби со екипата на Јаз.

Објавено на :
24 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување