СЈК - Интер Турку

СЈК комплетен.

Интер без Ахо (одбрана, 21/0), Нанганга (средина, 20/3), Соу (средина, 5/0) и Гарсиа (средина, 5/0).

СЈК победува на 9 од последните 10 натпревари на домашен терен во Веикауслига (1-1 на последните 5).

СЈК игра со 3+ на 9 од последните 11 првенствени натпревари.

СЈК победува на последните 3 меѓусебни средби против екипата на Интер.

Објавено на :
08 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување