ВПС - РоПС

ВПС и РоПС играат со 0-2 гола на последните 6 меѓусебни средби.

РоПС игра со 0-2 гола на последните 5 натпревари на гостински терен.

ВПС победува на 9 од последните 11 натпревари на домашен терен против екипата на РоПС.

РоПС е без пораз на последните 9 натпревари во Веикауслига.

Објавено на :
19 / Jul / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување