Бордо - Ница

Бордо го пречекува лидерот на табелата тимот на Ница, во ситуација кога домаќините се во серија од 3 порази без постигнт гол, а примени 9.

Од друга страна Ница својот прв пораз го доживеа пред 7 кола и тоа е единствен меч на кој не постигна гол.

Во меѓусебните дуели играат со ГГ на 6 од последните 7 меча, од кои 5 се и 3+.

Бордо дома нема победа против Ница на 5 меча во лигата, но постигнува гол на 30 од последните 32 нивни средби на домашен терен.

Голманот Караси (8 нат.), Сабали (одбрана 17/), Палоа (одбрана, 16/1), Пунџе (одбрана, 6/0), Оунас (средина, 13/0), Менез (напад, 16/2) и Телин (напад, 7/2) отсустни за Бордо.

Ница не може да смета на дефанзивците Далбер (15/1), Данте (15/0), Рикардо (15/0) и Бајсе (9/2, капитен), како и Ејесрик (средина 14/1)

 

Објавено на :
20 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување