Лил - ПСЖ

Лил не може да смета на Баша (одбрана, 5/2), Ботеак (средина, 7/0), Лопес (средина, 5/2), Мендес (напад, 7/0), де Превил (напад, 6/0) и Бензиа (напад, 4/0).

ПСЖ е без Кимпембе (одбрана, 7/0) и Пасторе (средина, 4/0).

Лил нема победа на последните 8 меча против ПСЖ во лигата, но има само 2 пораза на последните 13 меча дома во лигата.

Лил дава гол на 18 од последните 20 меча дома, а 5 од последните 6 гола ги дава во второто полувреме.

Објавено на :
28 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување