Лил - Тулуз

Лил е без Сунзу (одбрана, 2/0), Амалфитано (средина, 5/0) и Бензија (напад, 3/0).

Тулуз не може да смета на Аду (одбрана, 1/0), Сомалија (средина, 3/0) и Трехо (средина, 4/0).

Лил има само 2 пораза на последните 17 дуела со Тулуз.

На последните 14 дуела против Тулуз, Лил дава гол на 13 од нив.

Лил добива само 4 од последните 21 меч кои ги изиграле во септември.

Тулуз има само 3 порази од 15 меча по доаѓањето на тренерот Друпаз, кој пак против Лил има скор од 1 победа во 7 меча.

Тулуз не дал гол на гости кај Лил на 4 меча по ред.

Објавено на :
20 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување