Монако - Монпеље

Монако сезонава дава барем по 2 гола на 8 од сите 9 меча во лигата и е во серија од 21 натпревар на домашен терен на кој дава гол.

Против Монпеље е без пораз на 28 меча во низа и на 9 од последните 11 средби дома против овој тим не прима гол.

Монпеље игра ГГ сезонава на 7 меча, а е без победа на 5 гостувања во низа.

Кај Монпеље за овој меч ќе отсуствуват дефанзивците Бор (8/0), Конгре (7/1) и Реми (7/0), како и напаѓачите Нинга (9/5) и Муние (8/2)

Објавено на :
21 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување