Рен - Тулуз

Немаат изиграно нерешено на 7 свои средби по ред во Лига 1.

Последните 6 меѓусебни меча ги играат 3+, од кои 5 се и ГГ.

Рен има само 1 пораз на последните 7 меча кои ги игра во петок.

Сезонава Рен нема пораз на домашен терен.

Тулуз е во серија од 4 порази во низа. За овој дуел недостасуваат Диоп (одбрана, 12/1) и Трехо (средина, 10/1).

Рен не може да смета на Мексер (одбрана, 8/0), Гросицки (напад, 10/3) и Саид (напад, 9/2).

Објавено на :
24 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување