Сент Етјен - Нанси

Сент Етјен игра со 0-2 гола на последните 5 средби на домашен терен.

Против Нанси играат со НГ на 5 од последните 6, а имаат само 1 пораз на последните 11 меча против овој тим.

На последните 7 меча во лигата дома против Нанси, Сент Етјен има примено гол само на една средба.

Нанси игра со НГ на 7 од последните 8 во лигата.

Нанси е без победа на гости во 7 меча по ред.

Сент Етјен е без голманот Руфие (17 нат.), вториот голман Мулин, дефанзивците Перин (14/1) и Погба (8/1), како и напаѓачите Танане (16/1) и Роу (13/2).

Кај Нанси ги нема исто првиот голман, како и Маркети (средина, 10/0).

Објавено на :
20 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување