Тулуз - Монако

Тулуз нема победа против Монако на 6 меча во низа (губи 4 од нив), односно има 1 победа на последните 12 средби.

8 од последните 11 меча кои овие две екипи ги изиграле на теренот на Тулуз завршиле нерешено.

Тулуз нема изиграно нерешено во лигата на 5 по ред, додека Монако изигра нерешено само во првото коло.

Интересно за Тулуз е дека нема победа во последните 7 меча кои ги изиграл во октомври.

Монако од друга страна нема пораз на последните 11 меча во октомври.

Тулуз нема дадено гол дома само на 2 од последните 33 меча, додека Монако дава гол на 17 од последните 18 лигашки средби.

Тулуз не може да смета на  Пи (средина, 7/0) и Тоивонен (напад, 8/0).

Кај Монако отсутни се Туре (одбрана, 5/0), Н'Дорам (одбрана, 3/0), Дирар (средина, 3/0) и Фалкао (напад, 3/1).

Објавено на :
13 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување