Бург - Реим

Бург без Дикамона (о. 17/1), Абдулае (о. 12/0), Мартин (о. 5/0), Гамете (с. 11/0) и Босаха (н. 15/6).

Реим без Конте (о. 9/0), Траоре (о. 16/2), Ндом (с. 16/0), Балде (н. 12/2), Сибатчев (н. 8/0) и Фортес (н. 4/0).

Бург имаат одиграно 5 нерешени на последните 6 првенствени натпревари.

Реим имаат само 1 победа на последните 10 натпревари на гостински терен во Лига 2.

Според инфото дознаваме дека Бург тешко губат натпревари, само 2 на последните 15 одиграни, но од друга страна голем број од тие натпревари се одиграни со нерешен резултат, дури 10 од последните 19.

Првенството го започнаа многу лошо, без победа на првите 7 натпревари од новата сезона и мислиме дека и вториот дел од првенството (по паузата од 1 месец) ќе го започнат на сличен начин.

Реим се втори на табела и покрај многу лошата статистика на гостински терен.

Натпреварот против Бург ќе биде натпревар да докажат дека вредат да се на врвот на табелата и дека срамниот пораз во купот (од пред некој ден) од аматерски тим е само знак дека сите сили се насочени кон првенството и влез во Лига 1.

СПОРТФРЕШ ТИП: 2 (или посигурна варијанта Х2)

(Wicked)

Објавено на :
13 / Jan / 2017
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување