Франција 2 (инфо/размислување/тип)

Валенсиен - Ајачио - 1 (2.65 коефициент)
Валенсиен игра напаѓачки фудбал и минатото коло имаа шанси и за победа на тешкото гостување кај Ле Авр, но и покрај тоа се презадоволни од освоениот бод.
Ајачио минатото коло изгубија на домашен терен од Ред Стар, кој до тој натпревар немаше победа сезонава.
За Валенсиен во тимот по повредата се враќа напаѓачот Ндао.

Троја - Ниорт - 1 (2.4 коефициент)
Троја играа во понеделникот, каде што загубија од Стразбур, но натпреварот беше решен по само 10 минути и заработениот црвен картон на Н'Дае.
Ниорт е тимот со најслаба одбрана до овој момент во лигата.
Ниорт нема што да загуби и очекуваме да одигра напаѓачки фудбал, а тоа ќе одговара на Троја, која би требало да ги повтори добрите натпревари против Ле Авр и Ленс.

Сошо - Реимс - 1 (2.35 коефициент)
Сошо сеуште не се поразени сезонава, но се и без победа на домашен терен.
Сошо минатото коло имаше тежок натпревар со Оксер, каде што успеаја да не примат гол, а претходно беше оној чуден натпревар со Брест на домашен терен, каде што по водството од 2:0, успеаја во судиското надополнување примат 2 гола за нерешен резултат.
Реимс минатото коло без игра и со многу среќа успеа да слави на домашен терен против екипата на ГФЦ Ајачио.

Бург - Ле Авр - 2 (2.5 коефициент)
Бург одигра прекрасен натпревар минатото коло на гостувањето пред 26.000 навивачи на Ленс, освојувајќи 1 вреден бод во борбата за опстанок.
Бург има проблем со повредени играчи од нападот и најверојатно на овој натпревар ќе играат за 1 бод, мислејќи преку контри да дојдат и до нешто повеќе против напаѓачкиот тим на Ле Авр.
Ле Авр после првите 2 победи во сезоната, моментално се во серија од 5 натпревари без победа, а Бург е совршен противник да влезат во победничка серија.

Орлеанс - Стразбур - 2 (2.75 коефициент)
Орлеанс игра лошо, а од тимот отсуствуваат битните Сами, Јамиси, Јахиа и стрелецот Набаб кој е суспендиран.
Стразбур играше во понеделникот, но најверојатно не се изморени од победата против Троја, бидејќи играа колку што им беше потребно за победа против тим кој 80 минути играше со 10 играчи на теренот.

Клермонт - Ленс - Х (3.1 коефициент)
Клермонт се во серија од 3 последователни победи во првенството, од кои последната најслатка, на гости против тогаш лидерот на табелата Брест.
Ленс стануваат специјалисти за нерешено сезонава, 5 од 8 натпревари.
Клермонт и Ленс играат нерешено и на последните 4 меѓусебни средби.

ГФЦ Ајачио - Амиен - Х (3.1 коефициент)

Објавено на :
16 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување