Франција - Лига 2 - 29.11

Оксер - Ним

Ним ги нема на располагање двата голмани па на голот ќе биде играч од младинскиот погон. Отсутни се и Харек (одбрана, 11/0), Азуни (средина, 14/0) и Сисоко (напад, 9/2).
Ним игра со 3+ на  5 од последните 6 гостувања, додека Оксер игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 меча дома.

Клермон - Тур

Клермон е без голманот Жанин (9 нат.), Џелаби (одбрана, 14/0), Гуербер (средина, 10/1) и Ажорк (напад, 13/1).
Тур игра 3+ на 7 од последните 8 гостувања.
Последните 3 меѓусебни средби ги играат 0-2 гола.

Лавал - Ленс

Лавал без 5 играча  тоа 2 дефанзивци, 1 играч од средината и 2 напаѓачи (дале 4 гола).
Ленс е тимот со најмногу нерешени во лигата - 50% од средбите. Против Лавал играат нерешено на 6 од последните 8 и 7 од овие 8 се 0-2 гола.

Објавено на :
29 / Nov / 2016

Тагови:

Франција, лига 2, Ленс, Лавал, Оксер, Ним
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување